Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Usedlost Čumprdlik na hrabství Písničkodvorském

Festiválky ve Veleni

Co to je Veleňský čumprdlík a Písničky na dvorku ?


To jsou festiválky, které každoročně pořádáme u nás na dvorečku.

Veleňský čumprdlík je vždy v červnu a je to festiválek, kde tak trochu soutěží písničkáři nebo dua.

Každý divák dostane u vchodu na dvorek knoflík a tím pak hlasuje pro nejlepšího účinkujícího. Cenou pro vítěze je  Veleňský čumprdlík. Co to je, je překvapení.

Na Čumprdlíka se tu každoročně sejde tak okolo 40 - 60 účastníků (muzikantů a diváků).

Letošní Čumprdlík se bude konat v  sobotu 22. června 2013 a bude v pořadí již sedmý a současně bude naší 16. akcí pořádanou na dvorečku.

Písničky na dvorku je nesoutěžní festiválek pro kapely. Písničky se konají vždy koncem srpna nebo začátkem září. Sejde se tu tak 6 -7 kapel, které hrají pro potěšení diváků.

Písničky jsme začali pořádat v roce 2005 a to jsme vůbec nevěděli, že se stanou každoroční tradicí. Jarda měl právě 50. narozeniny a nechtěl k nim žádný dárek, jen aby se na dvorečku hrálo. Tak, a od té doby se tu koncem prázdnin schází okolo 80 - 100 lidiček, letošní Písničky na dvorku budou tudíž v pořadí již deváté a budou se konat v sobotu 7.9.2013.

Obě akce jsou jen v naší režii, tak muzikantům nemůžeme slíbit ani proplacení cesťáku ani zaplacení vystoupení. Přijedou sem jen ti, kteří se spokojí s pohodou a příjemnou atmosférou, která oba festiválky provází a občerstvením.

Účinkující, kteří si na našich festiválkách už zahráli můžete najít zde na stránkách v pozvánkách z minulých ročníků.

Muzikanti, jestli se vám tahle nabídka líbí, budeme rádi, když si u nás budete chtít zahrát.

Laďka a Jarda Budilovi